Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Maria Arancha

LETNÁ POSTAVA ZAČÍNA PRÍSTUPOM

Aby ste boli na leto fit, je dôležité nielen v lete dobre jesť a myslieť na zdravý pohyb. Ide skôr o rovnováhu každodenného života, a to ešte pred letom. Ale samozrejme, obzvlášť na horúce letné dni máme na začiatok pár užitočných tipov.

Holistický prístup

Byť v lete fit neznamená len jesť veľa vitamínov, byť aktívny, veľa piť alebo mať správny prístup. Nie, je to kombinácia toho všetkého.

 

Prístup

„V čo myseľ verí, to telo dosiahne.“ Správne nastavenie mysle je dôležité, bez cieľov a pozitívnej mysle môžeme dlhodobo vo svojom živote len ťažko niečo zmeniť. Otázka, ktorú by sme si mali položiť, znie: Sme pripravení cítiť sa lepšie, vitálnejšie a silnejšie? Sme pripravení urobiť niečo pre svoje telo? Dôležité je spomenúť, že to neznamená úplne sa zbaviť všetkého nezdravého. Automaticky sa stáva, že so správnym prístupom sa zapojíte do zdravého holistického životného štýlu a výhovoriek zrazu samo ubúda.

Byť v lete fit neznamená len jesť veľa vitamínov, byť aktívny, veľa piť alebo mať správny prístup. Nie, je to kombinácia toho všetkého.

Denná rutina

 

Nájdite si čas na svoju obľúbenú aktivitu! Pre niektorých z vás to môže byť skoro ráno, pre iných neskoro po práci. Prekonajte svoje „slabšie ja“ a urobte radikálnu zmenu, držte sa toho, čo ste si stanovili, že dosiahnete. Dobré je, že keď budete aktívni, vždy sa budete cítiť o niečo lepšie - sľubujeme.

Výživa

Jedlo a pitie je úplným základom, a preto má veľký vplyv na našu energiu, náladu a pohodu. Vyvážená a výživná strava poskytuje telu mnoho potrebných vitamínov a minerálov. Skúste už začať svoj deň zdravými raňajkami a namiesto dezertu si poobede, popoludní alebo k večeru doprajte zdravý lahodný raw džús. Skvele sa hodí aj ako osvieženie po športe, či inej aktivite, dodá telu presne tie živiny dôležité pre regeneráciu, a navyše je super osviežujúci.

Veľa surové?

Pretože vitamíny, minerály a vláknina sa zahrievaním nezachovávajú, ale zabíjajú. Na naštartovanie, aktiváciu imunitného systému a dodanie dôležitých živín telu si tiež môžete dopriať 3-dňovú šťavovú kúru. Určite budete mať viac energie a vaša pokožka, vlasy a nechty budú dlhodobo zdravšie. Buďte aktívni a športujte. Nájdite si šport, ktorý vás robí šťastnými. Nezáleží na tom, čo radi robia ostatní, nájdite si vlastnú aktivitu, ktorá vás napĺňa. V ideálnom prípade je to rovnováha sily, úspechu a naplnenia. Napríklad mix jogy, behu, chôdze, plávania a cvičenia. Malý tip – s priateľmi je to vždy jednoduchšie. Nie je dôležité sa cvičením vždy úplne vyčerpať. Tiež stačí začať pomaly a držať sa v nízkom tepovom rozsahu, začať byť akokoľvek aktívny je veľmi dobrý základ, na ktorom sa dá stavať.

Cítiť sa v lete fit s Urban Monkey.

Popadnite Urban Monkey!

Pocity

Určite sa budete cítiť silnejší, zdravší, viac v pohode a sebavedomejší a samozrejme to z vás budete tiež vyžarovať. Sme zvedaví, kedy dostanete prvý kompliment a budete sa cítiť v top letnej forme.

 

Všetko s mierou

 

Je dôležité, aby ste si našli rutinu pre každodenný život a aby ste ju dlhodobo zvládali. Neveríme v extrémne športy ani v rýchle nadchnutie a následné opomenutie. V takých prípadoch ľahko upadnete späť do starých zabehnutých koľají. Bavte sa, buďte hrdí na to, čo ste dosiahli a uvidíte, že sa toto leto budete určite cítiť fit.

Alexandra Volkmar, príspevok Urban Monkey

Alexandra miluje šport, ktorým žije, je úplné energické delo. Už odmala bol jej smäd po dobrodružstve takmer neznesiteľný a bolo pre ňu ľahké presvedčiť ostatných k jej aktivitám. Dnes je aktívnou bežkyňou a kapitánkou Adidas Runners (jedna z najväčších bežeckých komunít na svete), jej cieľom nie je byť najkrajšia, najrýchlejšia a najlepšia, ale inšpirovať ostatných k aktivite, k láske k svojmu telu aj k sebe samému.

Medzi jej projekty patria početné maratóny alebo polmaratóny – preto rada cestuje aj do zahraničia ako do Tel-Aviv, Atén alebo Paríža. Okrem toho rada prekračuje osobné hranice vo svojich rôznych ultramaratónskych projektoch, ako je GR221 na Malorke s viac ako 140 km pri spaní v hojdacej sieti, alebo Karvendelmarsch s 52 km. Aj trailový beh s občerstvením v miestnom jazere v okolí Mníchova alebo každodenná návšteva rieky Eisbach je pre Alex nepostrádateľná.

Ale najdôležitejšie je, že môžete zdieľať svoje vášne. Čo keď sa dostanete na najvyšší vrchol alebo zabehnete svoj nový najlepší čas, keď ste sami. Alex obvykle cestuje so skupinou priateľov a beh už nie je individuálny, ale tímový šport.

Vyrástla v Norimbergu na malej farme, takže vždy mala zdravú a vyváženú stravu. Veľká ovocná a zeleninová záhrada, vlastné vajcia, to všetko začala naplno oceňovať až po tom, čo sa odsťahovala do veľkých miest.

Má malú dcérku, takže byť aktívna a zdravo sa stravovať je pre ňu teraz tiež dôležité. Momentálne má bežeckú pauzu, ale aj tak je každý deň veľmi aktívna. Existuje množstvo príležitostí, ako zostať fit, robiť jogu, ísť na prechádzku, prejsť sa na bicykli, ísť si zaplávať, dať si malé cvičenia.

Jej obľúbený citát: "Úspech nie je to, čo dosiahnete, ale to, keď inšpiruje ostatných, aby niečo robili."

Sledujte Alexe na Instagrame: @alex_pure_life