Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Maria Arancha

VÝHODY ZAPOJENIA RAW DO VAŠEJ STRAVY

Po prvé si musíme položiť otázku, či sa oplatí piť džúsy? Odpoveď je jednoduchá - áno, oplatí! Jednak preto, že sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálov. A tiež preto, že 1 pohár džúsu sa počíta ako minimálne 5 porcií zeleniny či ovocia. A nakoniec - sú jednoducho výborné.

Nie všetky džúsy sú však rovnaké - na čo si dať pozor pri výbere z prehliadky farebných obalov na pultoch obchodov? Názov „džús“ na začiatku zaručuje, že vybraný produkt nebude obsahovať pridaný cukor, čo znamená, že jeho prítomnosť vo výživovej tabuľke na etikete bude iba vďaka cukru prirodzene sa vyskytujúcemu v ovocí. Tiež sa pozrite na to, z čoho bol džús pripravený – či je z koncentrátu, alebo získaný priamo z ovocia tzv. NFC (Not From Concentrate). Nakoniec sa pozrite na spôsob spracovania – šťavy môžu byť nepasterizované, pasterizované pri nízkej teplote, pasterizované alebo fixované vysokotlakovým HPP. V Urban Monkey kombinujeme lisovanie za studena a HPP, čo zaisťuje, že naše šťavy sú nutrične podobné tým čerstvo lisovaným z ovocia.

JPEG - Urban Monkey CZSK

Aby bolo naše telo v dobrej kondícii, potrebuje pestrú a vyváženú stravu spolu so zdravým životným štýlom. Šťavy Urban Monkey tomu dobre zodpovedajú. Okrem toho, že sú lahodné, sú zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov, takže... vyskúšajte ich všetky! Zelená sila vám dodá horčík, ktorý pomáha znižovať pocit únavy. Mango ninja a Mňam mňam – obsahujú draslík, ktorý napomáha správnemu fungovaniu nervového systému a svalov, spolu s vitamínom B1 (tiamín), ktorý prispieva k udržaniu správneho energetického metabolizmu. Borovica bude skvelým zdrojom draslíka a Re beet taktiež obsahuje draslík a navyše vitamín E, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Všetky tieto varianty sú ešte dobrým zdrojom vitamínu C, ktorý okrem iného pomáha udržovať správnu funkciu imunitného systému pri a po intenzívnom fyzickom výkone.

Naša imunita je nesmierne komplikovaná a zložitá téma a aby náš imunitný systém správne fungoval, musíme byť vo výbornom zdravotnom stave a kondícii. Pri budovaní imunity je dôležitá nielen pestrá a vyvážená strava, ale aj zdravý životný štýl vrátane fyzickej aktivity a duševného zdravia. Pokiaľ sa bližšie pozrieme na „imunitnú“ diétu, nemala by chýbať zelenina a ovocie, celozrnné výrobky, rastlinné zdroje bielkovín a zdravé tuky. Pokiaľ túto stravu doplníte tučnými morskými rybami a malým množstvom chudého mäsa, máte šancu zaistiť si všetky potrebné živiny. Pestrá strava je teda nevyhnutná, ale je ešte niečo, čo stojí za pozornosť? Samozrejme! K správnemu fungovaniu imunitného systému napomáha napríklad už spomínaný vitamín C, ktorý nájdete v našich šťavách. Aby sme šli ešte hlbšie, existujú produkty, ktorým sa tradične pripisuje účinok napomáhajúci správnemu fungovaniu imunitného systému: zázvor a kurkuma. Pokiaľ chcete podporiť imunitný systém, pripravili sme pre vás dve varianty panákov: Zázvorový a Kurkumový panák, ktoré sú ideálnou voľbou nielen na obdobie jeseň-zima – siahnite po nich po celý rok!

Stručne povedané, produkty Urban Monkey môžu byť skvelou súčasťou pestrej a vyváženej stravy. Naše šťavy nie sú vyrobené z koncentrátu a používame lisovanie za studena spolu s HPP, čo pomáha zachovať mnoho živín. Šťavy Urban Monkey sú zdrojom vitamínov a minerálov a panáky UM obsahujú veľkú dávku zázvoru a kurkumy, ktorým sa tradične pripisuje podpora správneho fungovania imunitného systému.